Diecezjalny Konkurs Biblijny dla Młodzieży klas VII i VIII

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie ogłosił konkurs biblijny: "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła", który swym zakresem obejmował księgę Dziejów Apostolskich.

Etap szkolny konkursu odbył się w marcu. Do finału konkursu zakwalifikowała się uczennica klasy VII b Zofia Urban, która zdobyła 38p. na 50 możliwych.

Dnia 19 kwietnia 2024 Zofia Urban wzięła udział w etapie diecezjalnym konkursu, który miał formę testu. Nad przebiegiem zmagań uczniów czuwali: ks. prof. UAM w Poznaniu dr hab Paweł Podeszwa oraz Pani dyrektor wydziału katechetycznego w Gnieźnie dr Teresa Kowalczyk. Po rozwiązaniu testu, uczniowie zostali poczęstowani słodkościami. Następnie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 maja bieżącego roku.